Doplňte si Visual Studio o zajímavá rozšíření

Visual Studio je sám o sobě skvělý nástroj, bez kterého si lze těžko představit rozsáhlejší vývoj projektů. Díky podpoře rozšíření z Visual Studia získáváte ještě mocnějšího přítele při vývoji aplikací. Rozšíření je ke stažení spousta a navíc denně vznikají další. Navíc díky integrovanému manažeru na rozšíření je jejich správa snadná. V tomto článku se podíváme na některá zajímavá rozšíření, která vám usnadní každodenní práci a ušetří čas.

Snippetizer

Snippety (v češtině „fragmenty kódu“) jsou užitečné zkratky pro větší kus kódu. Stačí napsat název snippetu, zmáčknou dvakrát TAB a vloží se nám požadovaný fragment. Příjemnou vlastností snippetů je i úprava proměnných, které se v kódu vyskytují. Bohužel Visual Studio nenabízí přímou podporu pro tvorbu vlastních. Každý snippet je XML soubor, který má definovanou strukturu a vlastní vytváření není tak pohodlné.

Snippetizer je rozšíření, které usnadňuje jejich vytváření. Stačí označit kód, který má být snippet, pravým tlačítkem myši kliknout a pomocí menu vytvořit požadovaný snippet. Dále můžete nastavit proměnné, které půjde měnit, popisek nebo například zkratku. Příjemnou vlastností je i možnost upravovat existující snippety. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na prázdný řádek a vybrat „Edit Snippet“.

Další informace o doplňku naleznete zde.

Alive

Zajímavé rozšíření, které přináší „živé programování“. Při psaní kódu vám Alive rovnou v editoru bude postupně vypisovat obsah proměnných. Tedy můžete ihned zjistit, co váš kód dělá bez nutnosti aplikaci spouštět.

Ke stažení je 30 denní zkušební verze.

Web analyzer

Pro všechny webové vývojáře se bude určitě tento doplněk hodit. Web analyzer v sobě obsahuje podporu pro CSS, JavaScript, TypeScript, JSX a další. Rozšíření spojuje do sebe několik menších rozšíření, jako je CSSLint, ESLint a další jim podobné. Doplněk vám při vývoji pomáhá dodržovat „best-practices“, napovídá k dodržování konvencí a celkově analyzuje váš kód, aby byl čistší a přehlednější. Web analyzer lze spouštět, jak nad celým projektem nebo i nad jednotlivými soubory. Příjemnou vlastností je veliká škála nastavení pravidel a přímá integrace do Error Listu Visual Studia.

Více informací zde.

C# Essentials

Podobně jako Web analyzer tento doplněk vám pomůže využívat novinky v C# verze 6. C# Essentials funguje na bázi Roslyn a díky tomu dokáže váš vytvořený kód analyzovat a případně nabídnout možná vylepšení. Například nabídne nápovědu, kdy lze využít „only-getter auto property“, nameof, interpolaci string a mnoho dalšího.

Doplněk je zdarma ke stažení zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich